Signed in as:
filler@godaddy.com
Egy hely azon szülők/nagyszülők/nevelők/gondozók számára, akik békére vágynak a gyermeknevelésben. Segítség azoknak, akik elakadtak valahol a szülőség/nevelés rögös útján.
Minden este úgy dőlsz az ágyadba, hogy megfogadod, holnap nem veszted el a fejed, akármennyire is nehéz lesz türelmesnek maradnod a kicsivel. Aztán reggel már 7.15-kor elveszted a türelmed és egyszerűen nem marad más mint a kiabálás? Utána persze lelkiismeretfurdalás és "puncsolás" gyereknek, és kezdődik az egész elölről. Ismerős?
Gyerekeid az ezer játék közül mindig ugyanazzal az eggyel akarnak egyszerre játszani? Folyamatos a testvér civakodás? Kisebb megcsapja a nagyot a nagy pedig válaszként "visszaüt”. Látva őket téged egyszerre önt el a az aggodalom, a féltés és megmagyarázhatatlan düh.
Sietni kell, időpontra mentek a gyerekkel, alapból feszült vagy de a ő mintha extrán "szívatna". Te meg csak állsz és magadban elsziszeged: miért? Miért ma kell extrán nehéznek lennie?
Míg várandós voltál első gyermekeddel megfogadtad, hogy te nem fogsz kiabálni, nem leszel indulatos - de a gyakorlatban mégsem tudod elhagyni kiabálást. Mintha az egyetlen hang ami bejutna a 3 évesed fülén az, ami 80 decibel felett kezdődik.
Úgy tűnik mintha mindenki más ezerszer jobban csinálná a szülőséget? Mi a baj velem? Azon gondolkozol az én gyerekem miért nem ölel meg a bölcsődei nap végén?
Elolvastad már a létező összes nevelési és szülői útmutató könyvet, mégis minden nap folyamatos küzdelem?
Nem érted, mi történt a tündéri 4 éveseddel? Tegnap még egy angyal volt most meg olyan "hisztis" mint egy kamasz! Mi történik? Mit tegyél? Tanácstalan vagy.
Nem érted, miért nem lehet elindulni a játszótérről nyugalomban? Miért kell eljutni az üvőltésig?
Szeretnéd jól csinálni, szeretnél nem kiabálni, nem zsarolni mégsem tudsz az adott helyzetben másként reagálni.
Nem varázskoktélt kinálok, ami első korty után eltörli az összes nehézséget a szülői létben. Nem sajnos nem létezik “quick fix”, rövidebb út az erdőn át.
Amit ajánlok az az, hogy a közös munkánk során a szülőséghez nélkülözhetetlen önismeretet, és a modern agykutatáson, kötődés elméleteken, idegrendszeri kutatásokon, érzelmi intelligencián és a tudatos kommunikáción alapuló, legkorszerűbb nevelési elveket, technikákat fogunk tanulni. Ezekkel felvértezve garantálom, hogy többé nem lesz olyan nehéz a szülőség.
Ha nem találsz választ a kérdésedre, kérlek írj emailt a contact@cardinalparenting.com-ra
Nem, nem egy újabb nevelési irányzatra szeretnélek megtéríteni. Igen, nagyon sok nevelési trend megy a világban, például Gentle Parenting (magyarra fordítva kissé esetlenül: gyengéd nevelés), Pozitiv Parenting, Conscious Parenting (Tudatos nevelés), etc.
Amit én vallok az az, hogy a szülőség is olyan, mint minden, folyamatos tanulás.
Szükséges egyfajta hajlandóságnak lennie bennünk arra, hogy tájékozódjunk a legújabb kutatásokról, kövessük a tudomány fejlődését és használjuk a nevelésben is.
Meg kell próbálnunk leszámolni az elavult gondolkodásmódokkal, amik sokszor érthetőnek, ismertnek és komfortosnak tűnhetnek, de valójában nem reális elvárásokat és felelősséget rónak a gyermekekre, mivel fejlettségi szintjük ehhez még nem elégséges. Invitállak arra, hogy próbáljuk meg a szülőség mindennapjaiban elfogadni és alkalmazni az agykutatáson, kötődés elméleteken, idegrendszeri kutatáson, érzelmi intelligencián és a tudatos kommunikáción alapuló nevelési elveket.
Egyáltalán nem megengedő. Határokra, szabályokra szükség van! Abban hiszek, hogy amikor a szülők és gondozók a gyermek érzelmi, értelmi fejlettségéhez mérten megfelelő határokat és szabályokat hoznak, ezeket a szülők és gondozók maguk is betartják (mi vagyunk a legfőbb példák a gyerekek számára), következetesen betartatják, de kíváncsisággal és empátiával fordulnak a gyermek felé, ha mégsem tudja betartani az adott szabályt.
A természetes következmények a legjobb tanítói a gyermekeknek.
Például, ha az a szabály az otthonunkban, hogy nem hagyunk az udvaron játékot, mert megrágja a kutya: ezt az 5 éves gyermekem is tudja, hiszen amióta eszét tudja, minden nap elpakoljuk a játékokat az udvarról, ki van mondva: a mi családunk minden este elpakol. De az ominózus napon többszöri figyelmeztetés (ne felejtsd el eltenni a játékodat vacsi előtt, ha szétrágja Bodri, nem lesz játékod!) ellenére sem teszi el a játékait és a kutya megrágja őket másnapra, akkor őszinte együttérzéssel megölelem és megvigasztalom, de nem veszek neki új játékot. A fegyelem büntetés nélkül is létezhet.
A mi munkánk nem arra szolgál, hogy megváltoztassuk a gyermekek bizonyos nemkívánatos viselkedés formáit. Ehelyett a viselkedést, mint kommunikációt vizsgáljuk, és azt kutatjuk, hogy mi lehet a felszín alatt (pl. fejlődési szint, kielégítetlen fizikai szükségletek, kapcsolati szükségletek, környezeti kontextus).
Nem, ez nem terápia. Nem vagyok sem pszichológus, nem állítok fel diagnózist és nem kezelek senkit. Coach vagyok, az amerikai Jai Institue For Parenting képzésben szereztem a képesítésemet. A Parent Coach segít a szülőknek abban, hogy gyermekeikkel való kapcsolatuk javuljon, mélyüljön, rendeződjön. Olyan eszközökkel és tudással segíti ügyfeleit, amelyek kutatásokon és a gyermekfejlődéssel kapcsolatos aktuális ismereteken alapulnak.
Covid közepén az életünk nagy fordulatot vett, amikor férjem munkája miatt az Egyesült Államokba költöztünk. Akkor a nagyobbik gyermekünk 3,5 éves, a kisebbik pedig mindössze 7 hónapos volt. Feladtam a jogászi karrieremet, hogy támogassam családunkat, és teljesen új kihívásokkal kellett szembenéznem: egy új kultúra, két kisgyermek és a Covid miatti lezárások.
Az első időszakban olyan érzésem volt, mintha folyamatosan csak tüzet oltanék, és képtelen lennék mélyen megérteni gyermekeim szükségleteit.
Ez vezetett oda, hogy elkezdtem mélyebben foglalkozni a gyermekfejlődéssel és a tudatos neveléssel. Találkoztam a szülői coaching világával, és azóta szülői coachként azon dolgozom, hogy más családoknak is segítsek megtalálni a belső egyensúlyt és örömöt.
A Jai Institute for Parenting képzésében olyan eszközöket sajátítottam el, amelyek segítenek szülőknek a gyermekekkel való kapcsolatok mélyítésében, a határok meghúzásában és az érzelmi intelligencia fejlesztésében. A módszerek tudományos alapokra épülnek, ideértve a kötődési elméletet, a neurobiológiai kutatásokat és a pozitív fegyelmezés megközelítését.
Miért van erre szükség ma?A modern szülők rengeteg kihívással néznek szembe: az információs túlterheltség, a generációs minták, és a gyermekek digitális világban való nevelése mindennapi stresszt okozhat.
Az általam kínált coaching program célja, hogy a szülők magabiztosan és nyugodtan navigáljanak ezeken a viharokon, miközben erős és biztonságos kötődést építenek ki gyermekeikkel.
Segítek szülőknek abban, hogy megértsék, mi áll a gyermeki viselkedés mögött, hogyan szabályozzák saját érzelmeiket, és hogyan kommunikáljanak együttműködően és erőszakmentesen.
Mindez nemcsak a szülők, hanem a gyermekeik számára is boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet eredményez.
Nagyon nagy szeretettel várlak, ha készen állsz.
Anna
Copyright © 2024 Cardinal Parenting - All Rights Reserved.
Sütiket használunk a weboldal forgalmának elemzéséhez és webhelyélményének optimalizálásához. A sütik elfogadásával az Ön adatai össze lesznek aggregálva az összes többi felhasználó adataival.